T O U G H • T I M E S
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sebastian & Cali


Vérfarkas

Sebastian Foster
Chatkép :
Sebastian & Cali Original
Szerepkör :
polgármester
Play by :
Jake Gyllenhaal
Pontjaim :
7
Hozzászólásaim száma :
12
Előtörténet :
Előtörténet
Keresem :
Talán a gerincem???
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
Vérfarkas


Sebastian Foster
Elküldésének ideje Csüt. Júl. 08, 2021 3:00 pm
Ugrás egy másik oldalra
Az igazat megvallva, mindig is elvoltam ragattatva attól, ha valaki képes volt hosszú órákat elpepecselni valami felett, amiből aztán valami csodálatos mestermunka születhetett.
Régebben, még a polgármesterkedés előtt, olykor eljártam ilyen helyekre, figyelni, s reménykedni, hátha valami rám is ragad ebből az egészből, ám megmaradtam inkább a csendes szemlélődés mellett.
- Igaza van. - bólintottam, s hallhattam őt tovább. Felemelő érzés volt olyasvalakivel beszélni, akinek nem a pénz, vagy éppen az járt az eszében, hogy melyik épületet kellene megóvni, vagy éppen ültettessek több fát, vagy legyek kicsit közvetlenebb, és még lehetne sorolni a dolgokat.
Nem akartam arra pazarolni ezt a nyugodtnak nevezhető estét elpazarolni arra, hogy azon kattogtatom az agyam, mire is kellene költeni a pályázatokon megnyert pénzt, vagy hogy meddig bírok még csendben maradni, és elviselni azt a sok stiklit.
Így inkább visszatereltem gondolataim Cali felé.
- Lehet hogy igaza van, bár az is lehet, hogy csak él a mának, és nem érdekli a holnap. Se hírnév, se csillogás, csak a békés mindennapok. Már ha létezik olyan… - elengedtem egy mosolyt, s körbehordoztam tekintetem, kis ideig figyelve az embereket, miképpen haladnak el a művek mellett, s hogyan próbálnak megszervezni, vagy csak kicsikarni egy egy éjszakás kalandot, majd felvetettem a tegeződés lehetőségét, amibe beleegyezett, s ez örömmel töltött el, s ezen felbuzdulva indultam meg abba az irányba, ahol a succubus képét láttam nem is olyan régen.
Szerencsére hamar megtaláltam, s el is időzött rajta a tekintetem.
Ám valamiért nekem nem egy szexdémon jutott róla eszembe, s az impozáns idomok sem kötötték le figyelmem. Valamiért sokkal jobban érdekelt az a koponya a rózsákkal, mikről elfújta a szél a szirmokat.
- Valóban… részletet kiragadni belőle maga lenne a bűn. - pillanatnyi hallgatás után folytattam. - Nem tudom, hogy vagy vele, de nekem az elmúlás jut róla eszembe. - morfondíroztam. - A rózsák a szirmaik nélkül, a koponya, de bátran javíts ki ha tévedek! - csendben maradtam, hisz lelki szemeim előtt hirtelen a saját fejem láttam a succubus combjaira helyezve, miképpen szemeim fennakadva merednek a semmibe.
Pislogtam párat, megköszörültem a torkom, aztán megingattam a fejem.
- Nem köszönöm. - ingattam meg a fejem, egy kedves mosollyal az arcomon, s míg ő elment az említett süteményért, én továbbra is ott álltam a kép előtt, jobbom a zsebem mélyére száműzve, s igyekeztem nem belegondolni mennyire nagy szarban is lennék, ha nem tudnám tartani a szám.
Kereshetném akár a gerinceim is valamelyik sarokban eldobva, de helyette inkább csak álltam ott tovább, s míg Cali-ra vártam váltottam pár szót a mellettem elhaladókkal, s igyekeztem a lehető legkedvesebben viselkedni, s nem agyalni azon, vajon a feleségem mikor adja át a válási papírokat, s mikor leszek tisztes családapából egy elvált fickó, aki pereskedik a láthatásért.
Végül elemeltem egy újabb italt az elhaladó pincér tálcájáról. Így a harmadik pohárra már nem is tűnt annyira rémesnek ez az ital, mint amilyennek első alkalommal gondoltam, majd poharam tartalmát lötyögtetve ismét a képre szegeztem lélektükreim.
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cali Selket
Chatkép :
Sebastian & Cali Mg83Uzx
Szerepkör :
kívülálló
Play by :
Sygin
Pontjaim :
10
Hozzászólásaim száma :
14
Előtörténet :
Cali and the other girls
Mágiám :
-
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
vámpír


Cali Selket
Elküldésének ideje Kedd Jún. 29, 2021 5:11 pm
Ugrás egy másik oldalra
- A művészetet nem lehet egyszerűen leírni. Mindenkiből más érzéseket vált ki. Sokan rajonganak a tetoválásaimért, mégsem rakatnák magukra és ez így van jól. Remek munkának találják, de nem illik a stílusukhoz, a személyiségükhöz, ellenkezik a vallásukkal, nem ajánlott bizonyos betegségek mellé... és néha egyszerűen csak nem tetszik nekik. Egyiket sem veszem magamra - mert tényleg nincs az a mű, ami mindenkinek tetszik. Van, amit elismernek, hogy gyönyörű és rengeteg munka van benne, de attól még lehet hibás is a szemükben. Michelangelo Dávid szobra erre a legjobb példa, hatalmas márvány és rengeteg aprólékos munkába telt kifaragni, valaki pedig ránéz, és azt látja, aránytalan. Mert tényleg az és egyszerűen mikor egyszer már észrevette, mi nem stimmel, nem tudja nem látni. Ez olyan, mint az a játék, ahol két kép között kell a különbségeket megtalálni. Először az ember nem látja, majd kiszúrja és utána hiába próbálja, nem tud ugyanúgy nézni vissza rá, a szeme mindig a hibához téved először.
- A hírnév csalogató, de két élű fegyver. Amikor mindenki ismer, figyel és várja, mikor lépsz félre, az lelkileg megterhelő. Nem akarok olyan helyzetben lenni, amikor nem sétálhatok szabadon a parkban, nem ülhetek le egy bárban vagy szedhetek fel egy éjszakára valakit. Nem szeretek titkolózni és amelyik vámpír pár évtized alatt nem gyűjt elég pénzt, az valamit rosszul csinál - hogy ezzel gyakorlatilag elismerem, gazdag vagyok? Meglehet, de egyébként is kitalálja, aki jobban rám keres. A munkám nem rossz megélhetés, mellé pedig a festményeimet is veszik, én pedig évszázadok óta vagyok művész. Értékes művek, ékszerek és birtok papírok vannak a tulajdonomban, amelyekből királynőként élhetek, ha azt akarok. Csak nem akarok, mert amint elkényelmesedve hátra dőlök, az életem értelmét veszíti és megszűnik a kreativitásom. Tudom, próbáltam, és egy időre boldog is voltam a feleség szerepében, még a gyermek lehetősége is megfordult a fejünkben. Ő viszont fájdalmasan fiatalon hunyt el, ami véget vetett a dolognak. Véleményem szerint pont azelőtt, hogy elkezdtem volna gyűlölni a tétlenséget...
- Nekem nem probléma, Sebastian - válaszolok neki a szemébe nézve, illedelmes mosollyal, majd hagyom, hogy maga találja meg az általam választott képet. Egy képet, amely egyenesen kikiabál a többi közül a maga összetett és bonyolult szépségével, amiben a sötét és a szépség találkozik, harcol és a maga módján nyer is. Jobban belegondolva, kicsit magamra emlékeztet, kicsit magára az emberre és az életére emlékezteti, részben pedig kritizálja a társadalmat. Vagy csak én érzem ezt és a művésznek ennél sokkal egyszerűbb elképzelései voltak, amikor megfestette. Ebben soha nem leszek biztos...
- A többi sem rossz, az egész alak olyan, amilyennek egy szexdémon megjelenését várná az ember. Azok a kis virágok valahogy mégis számomra megtörik az összképet, gondolkodásra késztetnek... ha ez tetoválás lenne, mindenki szeretné megérinteni. De szerintem sosem lesz az, egy ekkora művet csak elforgatva lehet az emberi testre szerkeszteni - itt nem lehet a kompozíciót össze nyomni, és kell egy bizonyos nagyság, ami láthatóvá és olvashatóvá teszi a vonásokat akkor is, amikor a tetoválás begyógyul és a tinta halványodni kezd. Viszont ha itt végzek, biztosan megpróbálom kideríteni, eladó-e a kép. Szerintem illene a hálószobámba. - Azt hiszem, megyek és szerzek némi barackos süteményt. Hozzak neked is? - pillantok Sebastianra, mert én bizony a kép nézegetése közben megkívántam őket. Normális? Nem tudom, de én se vagyok az...
Vissza az elejére Go down
Vérfarkas

Sebastian Foster
Chatkép :
Sebastian & Cali Original
Szerepkör :
polgármester
Play by :
Jake Gyllenhaal
Pontjaim :
7
Hozzászólásaim száma :
12
Előtörténet :
Előtörténet
Keresem :
Talán a gerincem???
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
Vérfarkas


Sebastian Foster
Elküldésének ideje Szer. Jún. 09, 2021 1:52 pm
Ugrás egy másik oldalra
Kellemesen üdítő volt a nő társasága. Kezdtem úgy érezni, erre volt szükségem ahhoz, hogy egy kicsit kiszabadulhassak a mindennapok kuszaságából, és abból az örök körforgásból, hogy bizony hamarosan már nem egy olyan fickó leszek, akire fel lehet nézni, a példás családi élete miatt, hanem a fickó, akinek fontosabb volt a munkája, és a pénz, mint a család. Bár az is lehetséges, hogy ez az egész, csak az én elmémben játszódik le.
- Meg tehetsége. Olykor a türelem kevés. - mosolyodtam el kedvesen, miközben megszemléltem magamnak a sminkjét. - Láttam már egy két érdekes darabot, bár inkább a szemöldökök azok, mik még a magamfajta fickónak is feltűnik. - húztam el a szám.
Valóban akadt olyan, kinek kicsit megszaladt a ceruzája, vagy éppen a tetoválást rontották el, s kapott egy csodás csodálkozós, vagy éppen folyton mérges szemöldököt, vagy olyan vékony vonallá szedték, mintha ott se lenne. Ám nem az én tisztem lenne ezen gondolkodni, hisz lehet másnak éppen az tetszik.
Elhessegettem a gondolataim, s ismét neki szenteltem figyelmem.
Elvettem a felém nyújtott névjegykártyát, megszemléltem, majd belső zsebembe csúsztattam.
- Mindenképpen megnézem! -némi bólintással tettem nyomatékosabbá szavaim, s közben intettem egy ismerősnek. - Annyira nem értek ezekhez, szóval ha netán hülyeséget mondanék, akkor elnézést kérek előre is! - zavartan elmosolyodtam, s vetettem még egy utolsó pillantást a farkas fejekre, aztán körbehordoztam tekintetem, s még mindig lenyűgözött, mennyire mesterien kerüli el, hogy kideríthessék kilétét.
- Tudja, Cali, részemről örülök neki, hogy az embert látja bennem, és nem a „pénzeszsákot”, akit meg lehet fejni, vagy éppen a hírnévre való lehetőséget. - és valóban meglepő, ám egyben jóleső érzés is volt, hogy nem akarta kihasználni a lehetőséget. Bár sosem lehet igazán tudni, mi lenne a megfelelő megoldás olyan esetben, hisz a pletyka semmilyen szinten nem lenne elkerülhető.
Aztán a szó a feleségemre terelődik, és az esetleges féltékenykedésre, amit rögtön el is hessegetek, majd a válaszát hallva kissé talán zavartan dörgölöm meg a tarkómat.
- Valóban nem lenne okos gondolat. - bólintottam.
Kérdésemre, miszerint akad e olyan festmény, amit tetoválásba öntene, meg is kaptam a választ, s arrafelé pillantottam, amerre sejtettem a művet.
- Azt hiszem már elmentem mellette, de komolyabb figyelmet nem szenteltem neki… esetleg, ha megtenné, hogy megnézi velem...- megköszörültem a torkom, aztán komoly képpel fordultam felé. - Nézze Cali… biztosra veszem, hogy jóval felettem jár korban, és talán nem is illendő ilyesmit kérnem… de ha esetleg tegeződnénk… a nap szinte minden szakaszában csak Mr. Foster vagyok… egyszer jó lenne csak Sebastian-nak lenni anélkül, hogy a feleségem vádló pillantása ütközne vissza rám. - jegyeztem meg elhúzva a szám, s tekintetem ismét Cali-ra emelve.
Egy cseppet bíztam benne, hogy beleegyezik a dologba, és nem fog elhajtani a felvetésemmel együtt.
Ha beleegyezett, hogy megszemléli velem a Succubus-t, hát nyugodtan csendes eleganciával ballagtam mellette, ám a karom ezúttal nem ajánlottam fel. Nem akartam tolakodónak, vagy éppen nyomulósnak látszani.
Ha ott voltunk, tekintetem immár alaposabban végighordoztam az alkotáson.
A sötét sejtelmes erdő, és az emelvény, amin a női alak helyet kapott, hosszú időre magával ragadta a tekintetem. Oldalra billentettem fejem, s kicsit közelebb is hajoltam, hogy alaposabban megnézhessem magamnak azt a koponyát a rózsákkal, mik immár csak árnyékai voltak hajdani önmaguknak, „hátat fordítva” az elhulló szirmaiknak.
- Valóban magával ragadó a koponya, és a szirmok ábrázolása… - a női alakról nem tettem említést. Úgy éreztem, nyilvánvaló, mennyire mesterien ábrázolták minden vonását.
~Ha nem mentünk el a képig, akkor csak csendesen álltam mellette tovább szemlélve a farkasok fejeit, s gondolataim fogságába mélyedtem néhány pillanatra, feltéve magamnak a kérdést, vajon mikor kerül az én fejem is ilyen helyzetbe...~
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cali Selket
Chatkép :
Sebastian & Cali Mg83Uzx
Szerepkör :
kívülálló
Play by :
Sygin
Pontjaim :
10
Hozzászólásaim száma :
14
Előtörténet :
Cali and the other girls
Mágiám :
-
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
vámpír


Cali Selket
Elküldésének ideje Csüt. Május 20, 2021 12:18 am
Ugrás egy másik oldalra
- Nap kérdése, van negyed órás smink rutinom is. Meg eleve nőből lennék, szeretem a festékeket és van is türelmem hozzájuk - a jó ég tudja, mennyi időt töltöttem már magányos napokon a tükör előtt az ecsetjeim társaságában és próbálkoztam mindenféle stílusokkal. Vannak, amelyek jól állnak nekem, vannak, amelyek nem, és mindenkinek érdemes tudnia, mi a tökéletes számára. A nagy, kerek szemeimmel sokkal elegánsabb az összkép, ha kissé kihúzom a vonalakat és fekete külső keretet kap, amikor pedig kicsit goth stílusú, amit akarok, akkor jöhet mellé a fekete rúzs is. Persze ez nem jelenti, hogy alkalomadtán ne lépnék ki a fekete-fehér skálából, simán használok vérvöröset, barnát, lilát vagy méreg zöldet is. Sőt, volt már, hogy sminkeltem magamra tetoválást is unalomból. Ami pedig jól sikerült, azt még tűvel ki is húztam, a lábamon lévő rózsa például saját kreálmány. A vállamon a minta már kevésbé, bár oda csak két tükörrel tudna az ember saját maga bármit is készíteni és akkor is rizikós a dolog...
- Nőies, vagy csak részletes. A színektől és a határoktól függ, mennyire lesz egy művem lágy vagy durva. És ha a kliens is beleegyezik, láthatja is. Minden engedélyezett tetoválásom fenn van az interneten, több helyen: Instagram, twitter, facebook, néha még youtube videó is készül róla. Itt megtalálja... igen, iróniára mentem rá - teszem hozzá, miközben kissé megmozdulok, előhúzok és átadok Sebastiannak egy névjegy kártyát, rajta a stúdió nevével, címével és persze az elérhetőségeivel, amely ebben az esetben nem csak emailt és telefonszámot takar. Hanem minden közösségi portálon is a "Saint&Sinners of New York" néven működő oldalaimat is. Igen, a stúdióm neve szentek és bűnösök tetováló szalon, és csak kicsit nevetnek jót a nem emberi klienseim, amikor ide belépnek. Hogy honnan jött az egész? Nos, egy paptól. Nem viccelek, mikor még más szalonjában dolgoztam betérő vendégekkel, besétált egy reverendás atya és azt kérte tőlem, tetováljak mindkét lábikrájára. Egy életvidám nőt kért a jobb oldalra angyali mosollyal és kereszttel a nyakában, valamint egy haldokló drogost a másikra. Azt a munkát az életben nem felejtem el, és nem csak azért, mert két napot dolgoztam vele és végig mozdulatlan volt az atya, hanem, mert nagyjából ő volt az első a fajtájából, aki nem próbált közben megtéríteni sem, csak elfogadta, hogy nem érdekel a hit. Tetszett, amit mondott, hogy a szenteknek és a bűnösöknek is jár a döntés joga...
- Mondanám, hogy nem fogom fel, kivel beszélek, de hazugság lenne. Tudom, csak éppen nem érdekel. A hatalomnak számomra nincs szerepe az életben és ezen nem fog változtatni senki. Ugyanígy kimondom, amit gondolok és látok - csak általában valamivel tapintatosabb formában, mint azok az emberek, akiket ugyanezért taplónak gondolnak. Egyszer régen még ennél is sokkal jobb voltam, tudtam kezelni a felsőbb hatalmakat és órákon át játszani a tehetséges élő biodíszletet a beszélgetéseik alatt, de annak a világnak már vége. Azóta elmúlt több mint egy évszázad, sikerült kétszer is szilánkosra törniük az elméket és persze feltalálták a feminizmust is. Ismeretlen helyzetben, ha nem érzem magamat biztonságban, visszasüllyedek a láthatatlanság fátyla mögé, de itt nem akarok és nem fogok. Főleg, mert nincs titkolni valóm és a partneremnek sem ellenem rossz szándékai...
- Nézze, nekem nem kell magyarázkodnia, de ezt a sort inkább ne ismételje meg a fotósok előtt - mert ha én nem hiszem el, aki alig húsz perce ismerem a polgármestert, akkor ezek a fizetett árnyékok, akik ráadásul még minden mozdulatát meg is örökítik közben, kezdve a mikro mozgásokkal, könnyen átláthatnak a hazugságon. Sőt, szerintem már néhánynak le is esett, hogy gondok vannak a paradicsomban, vagy nem lennének ilyen kíváncsiak egy apró lányra, aki a képeket nézegeti elmélyülten. Pechjükre én jobban bánok a kalapommal és gyorsabban forgatom, mint ők a vakut, szóval semmi inkriminálót nem fognak találni erről az oldalról.
- Igazából ezen kívül még egy, három képpel odébb jobbra, a Succubus nevű is tetszik. A koponyából kinövő virágok és a szirmok a szélben, egyszerre hátborzongató és gyönyörű kompozíció... még akkor is, ha nem egy meztelen nő ölében vannak - és valószínűleg ez az a része a festménynek, amelyet a férfiak nagy része utoljára vesz észre. A denevér szárnyak és a női test általában jobban lefoglalja őket, a nő ölében a koponya pedig elég groteszk, hogy ismét a másik oldalt kezdjék tanulmányozni. Hogy ezzel kritizálnám a másik nemet? Nem hiszem, nekem is kellett hozzá néhány perc, hogy mindent lássak ott, mert el kell ismernem, a modell maga gyönyörű és az arca magával ragadott.
Vissza az elejére Go down
Vérfarkas

Sebastian Foster
Chatkép :
Sebastian & Cali Original
Szerepkör :
polgármester
Play by :
Jake Gyllenhaal
Pontjaim :
7
Hozzászólásaim száma :
12
Előtörténet :
Előtörténet
Keresem :
Talán a gerincem???
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
Vérfarkas


Sebastian Foster
Elküldésének ideje Hétf. Május 17, 2021 1:49 pm
Ugrás egy másik oldalra
Végighallgattam amit rólam mondott, s bizony be kellett ismernem magamnak, hogy valóban eképpen festek. Az alvás hiánya, és a gondok, amik a nyakamba zúdultak az elmúlt napokban, hetekben, nos rátették a bélyegüket a külsőmre, amit lássuk be, mihamarabb orvosolnom kell majd.
Elmosolyodva bólintottam.
- A retussal magam sem vagyok tisztában, bár akkortájt jobb formában voltam, az tény! - ismét bólintottam egyet, s közben tekintetem visszavándorolt a festményre, aztán rá újfent. - Két óra? Az nem semmi! És mindig megvan hozzá a türelme? Én már azon kiakadok, ha egy tíz percet szöszmötölnek körülöttem, hogy  egy-egy felvétel erejéig eltüntessék a vonásaim… - szaladt össze a szemöldököm, s közben bizony belegondoltam mennyire nem szeretem én ezt a sminkelősdit, főleg, hogy férfiból vagyok, és elméletileg, nem azaz anyámasszony katonája fajtából, bár ezt a tényt, néha még saját magam is alaposan megkérdőjelezem, főleg, mikor valami olyat kell elintéznem, amit tudat alatt magam másképpen gondolnék.
Aztán ismét megengedtem magamnak egy kisebb mosolyt, s újfent bólintottam egyet.
-Valóban. Igaz a filmek látvány elemén sokat dobott a modernebb technika, de az alkotások, és a művészet terén inkább maradok régimódi. - hátam mögé rejtettem a kezem, miután intettem egy ismerősnek, s közben igyekeztem úgy helyezkedni, hogy bizony legyen némi szabad terem is.
Sosem gondoltam magam többnek annál mint ami voltam. Elvégre nem egy kormányzó voltam, pusztán egy polgármester, aki egy várost „irányitgat” így annyira a felhajtást sem értettem bizonyos pillanatokban. De a helyzet az, hogy talán egy bizonyos ideig még hízelgő is volt a dolog.
- Igaz. De idővel vagy megszokja az ember, vagy lemond… vagy elmenekül a média elől. - körbepillantottam, s mikor elment mellettünk egy újabb pincér, egy kávés poharat emeltem le a tálcáról, abban a reményben, hogy majd ez segít egy cseppet a szemeim alatt meghúzódó táskákon.
-Szívesen megnézném a kész alkotást! - tekintetem újfent a festményre emeltem, s enyhén oldalra billentettem a fejem. - Az elmondása alapján gyönyörű lesz! Magamon nem tudnám elképzelni, mert szerintem ez inkább nőies, de javítson ki ha tévedek! - megkavartam a kávémat, majd kortyoltam, ám vissza is engedtem, hisz forróbb volt a kelleténél, így csak tartottam a kezemben.
Mosolyogtam. Hosszú idő múltával talán ez volt az első alkalom, mikor őszinte mosoly ült ki az arcomra, s nem csak egy kikényszeredett mű akármicsoda játszott a képemen.
Szimpatikus teremtés volt a maga furcsa, és egyedi módján.
-Örülök, hogy így gondolja! Egy cseppet sem untat! Az igazat megvallva, a legérdekesebb személy ezen a helyen. Felemelő ez a gondolat csapongás, és szabad viselkedés! Köszönöm! - ismét rá emeltem tekintetem, s kávém felett újfent elmosolyodtam, aztán kortyoltam, s megingattam fejem. Talán még egy fintort is ejtettem, amit vagy betud majd a kérdésnek, vagy annak, hogy nem megfelelő a cukor mennyisége a kávémban.
- Nem lesz a nyakán egy féltékeny feleség!- ingattam meg a fejem, miközben szabad kezem zsebembe süllyesztettem. - Nem tudott eljönni, meg aztán nem is egy nagy festészet kedvelő.
Az igazat megvallva, nem is bántam, hogy Nora visszamondta az esemény, így nem kellett eljátszani azt amik már nem voltunk. Boldog házasok, akik rajongásik szeretik egymást.
Oké, persze én még szerettem őt, de valami megváltozott. Valami már nem volt ugyan olyan, és az elmondása alapján ez a valami én voltam! Olyan szívesen kimondtam volna, hogy napok kérdése, és nem leszek nős ember, hogy elszúrtam az egészet, de inkább eltemettem magamban ezt a gondolatot, s igyekeztem a társalgásunkra összpontosítani.
-A többiből is tervez alkotni valamit, vagy elsőre csak ez az alkotás fogta meg a szárnyakkal? - tettem fel egy újabb kérdést, miközben tekintetem minduntalan visszavándorolt a farkasfejekre a mű tetején.
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cali Selket
Chatkép :
Sebastian & Cali Mg83Uzx
Szerepkör :
kívülálló
Play by :
Sygin
Pontjaim :
10
Hozzászólásaim száma :
14
Előtörténet :
Cali and the other girls
Mágiám :
-
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
vámpír


Cali Selket
Elküldésének ideje Vas. Május 16, 2021 11:57 pm
Ugrás egy másik oldalra
- Őszintén? Fogalmam sincs, mi volt az alap, mennyire lett kisimítva a hivatalos kampány képeken a bőre, így azt tudom mondani, amit látok... némi karikás szem, halvány borosta és sokkal több mimikai ránc. Mondjuk az utolsót sosem tartottam hátránynak, nekem két óra sminkelés kell, ha nem akarom, hogy tinédzsernek nézzenek - pedig már a halálomkor sem voltam az, csak nyilván a gének és némi napfény megvonás bejátszott. Meg talán a rizsvíz, amivel mindig nyakon öntöttek. Ma a nők esküsznek a fiatalító hatására, akkoriban büntetés volt. Az arckrémek összetevőiként pedig elég gyakran szerepelt ólom és ecet, amelyek szépen kikészítették a bőrt. Én sosem voltam annyira kedvelt, hogy kapjak belőle és emiatt ma hálás vagyok. A történelem folyamán a legveszélyesebb dolgok a nőkre a gyermek szülés és a betegségek után egyértelműen a különböző szépítő szereik voltak. Sosem vizsgálták, mit tesz velük és a felmerülő bajokat könnyű volt másra fogni. Éljenek az orvosok, akiknek a huszadik század elejéig eszükbe sem jutott, hogy lelki okai is lehetnek valaki rendellenes viselkedésének. Ezek után talán nem is csoda, hogy én jobban élvezem ezt az életet, mint a korábbiakat...
- Nem gond, én a magam részéről értékelem a technika előnyeit és tudom, mennyire megkönnyítette a nem arisztokrata emberek életét az elmúlt évszázadban. Mégis, vele együtt olyasmi tűnt el, amelyet nem lehet már visszahozni - és itt nem csak a festészetre gondolok. A nagy művészek tényleg meghaltak vagy változtattak, nincsenek tanítványaik, akik megtanulhatják az egyedi trükköket és vonásokat, és nincs az a mű kritikus vagy restaurátor, aki képes lenne mindent reprodukálni a semmiből. De a zenében az új hangszerek, a számítógépet segítség olyasmi, ami létre hozta a lehetetlent és a csodát. Régebben egy zeneszerző bele tudta komponálni az ágyú dörgést a művébe és a király előtt bemutatni teljes pompájában, de utána a színházakban erre már nem volt lehetőség, így van olyan szimfónia, amelyet egészében két évszázadon át nem hallottak. A magam részéről tetoválógépek feltalálása előtt esélyt sem kaptam volna, hogy ilyen nagyszerűen alkossak. Egyik oldalról néhány tűvel sokkal tovább tart ennyi mindent megcsinálni, a másikról pedig a mesterek nem tanítottak nőket. Legalábbis azokon a területeken, ahol én tudtam róla, néhány kis szigeten még előfordulnak.
- Cápák, valóban. Pedig igyekszem nem ítélkezni, de a személyes tér hiánya... embert próbáló tud lenni - részemről legalábbis elég volt egyszer már ahhoz, hogy megőrüljek. És ez az előtt volt, hogy egészen apró biztonsági kamerákat kezdtek az emberek feltalálni és elrejteni mások figyelésére. A szolgáló lányok nem tudtak hangtalanul osonni, volt árnyékuk és időnként testi szükségleteik is. Egy megfigyelő rendszer ennél már alaposabb. Ami mellett végképp nem akarom, hogy a cél keresztbe kerüljek.
- Nem az egészet, de a pillangó és angyal szárnyakat biztosan megpróbálom átalakítani tetoválássá. A színeken mindenképp változtatok, a tollakat éjfeketére, a pikkelyeket galaxis mintára. A hát lesz csak a képben és talán kissé grafikusabbá teszem. Talán az is tetoválva lesz, egy hátra forduló rózsafüzér a két lény között a lánc helyén. Ezt biztosan holnap még háromféle képpen le fogom rajzolni és módosítani... A beszélgetésünk sokkal múlékonyabb, igazán élvezem. Ha van ideje, és nem unja, maradjon még - talán mert a politika világában él, de tőle nem érzek semmilyen zavaró ítélkezést vagy ellenszenvet. Lehet, hogy csak nem tart problémásnak és a korábbi kis játékom a kalappal megkímélte jó néhány kellemetlen kérdéstől, de el tudom azt is képzelni, hogy egyszerűen csak cukinak talál. Mert abban biztos vagyok, hogy nem a dögösségi listára kerültem fel, ahhoz kevés a magasságom, a súlyom és úgy egészében bármi domborulatom. Ezekkel nem is próbálkozom. A wicca tetováló nekem tökéletesen megfelel és imádom...
- Azért nyugtasson meg, hogy nem lesz mindjárt a nyakamban egy féltékeny feleség - mert ugyan nem vagyok jó követésében a dolgoknak, de annyit még én is tudok, hogy a legtöbb politikai helyzetben egy feleség hatalmas előny és neki is akadt egy valahol. Akit ma itt eddig nem láttam, de nem is kerestem a terem méhkirálynőjét. Szóval vagy jól rejtőzik, vagy nem is jelent meg...
Vissza az elejére Go down
Vérfarkas

Sebastian Foster
Chatkép :
Sebastian & Cali Original
Szerepkör :
polgármester
Play by :
Jake Gyllenhaal
Pontjaim :
7
Hozzászólásaim száma :
12
Előtörténet :
Előtörténet
Keresem :
Talán a gerincem???
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
Vérfarkas


Sebastian Foster
Elküldésének ideje Pént. Május 14, 2021 2:13 pm
Ugrás egy másik oldalra
-Meglehet! - hagytam rá, miközben eljátszottam a gondolattal, hogy mennyivel egyszerűbb lenne akkor minden. Tudnám azt is, hogy mikor kell előrelátónak lennem, s mikor kell két lépés távolságot megtartanom, s talán azt is tudtam volna, hogy Nora el akar hagyni. Hogy lehettem ennyire vak?!! Hogy nem vettem észre belőle semmit sem?!
Ám itt és most nincs helye az önostorozásnak. Ide mosolyok kellenek, meg a kulturális élet támogatása. Ez a város érdeke!
Bemutatkozásomnak követő megjegyzésére ejtettem egy mosolyt, aztán bólintottam párat, s a mosoly ott maradt az arcomon, ami kivételesen őszinte volt.
-Eléggé! -egy röpke pillanatra elkalandozott a tekintetem a fotósok felé, s  kicsit odébb is álltam, hogy az alkotásokat le lehessen fotózni, hisz remekül mutatnának a lapokban, ezzel szerezve egy kis plusz nézettséget a művész számára, aztán Carl következett, kinek leadtam a drótot a pincérrel kapcsolatban, s tovább már nem is foglalkoztatott a dolog.
Ilyen esetekben az a bizonyos béka egy cseppet mintha visszább húzódna, hisz ezt én akartam, s végre valami jót cselekedtem, s nem csak elkenni kellett valami felett a figyelmet, s leplezni valami mással.
Mosolyomat végül nevetés váltotta fel, s szabad kezemmel végigsimítottam enyhén borostás arcomon.
- Ennyire szarul festek?! -a mozdulatot egy bólintás kísérte. -Vannak nehéz pillanatok, de nem panaszkodom! - azt bizony elhallgattam, hogy magánéleti problémáim vannak, s az nyomja rám ennyire a lécet, s bizony akad egy két álmatlan éjszaka a hátam mögött, amit szívesen letagadtam volna, ha van rá lehetőségem, de ez nem hozza vissza sem a feleségem, sem pedig a lányom, s hiába volt az előző megkönnyebbülés, az a béka kezdett visszamászni a torkomba, s bizony nem akart elereszteni.
Miattam mentek el, mert én semmit sem tettem. Vagy éppen túlságosan is sokat.
Gondolataimból Cali szavai zökkentettek ki, s pislogtam párat, hisz eddig elmélyülten figyeltem a szárnyak kapcsolódását a nő lapockáján.
- Azt mondja? Meglehet! Bizonyára alaposan utánanéznek a fiúk a dolognak! - pillantottam Carl irányába, s elégedetten vettem tudomásul,. Hogy bizony nyugodt körülmények között vezetik el onnan a fickót, s kísérik egy hátsó terem felé.
Az igazat megvallva, a fiúknak nem is rám kellett volna vigyázniuk, hanem a hely biztonságát, és a festmények épségét voltak hivatottak megtartani. Elvégre nem vagyok én olyan nagy ember mint hittem egykor. Sokkal inkább egy kis hal, a hatalmas cápák között…
-Igen, de ha belegondol, egy ember alkotása, amit a saját két kezével hoz létre, sokkal értékesebb, mint amit egy gép tud elkészíteni. - pillanatra elhallgattam, majd folytattam. - Ne értsen félre Cali, nem vagyok technika ellenes, de például szívesebben megveszem egy asztalos kétkezi munkáját, mint egy olyan asztalt, amit nekem kell összeszerelnem a bútorbolttól. - igaz kicsit elrugaszkodtam a festészettől, de ezzel a példával tökéletesen tudtam szemléltetni a dolgokat, mint sem mindenféle hülyeséget összehordani.
Figyeltem, miképpen merül el a műben, s szinte hallottam, hogyan kattognak a fogaskerekek a fejében. Nyilván zavartam is, de volt annyira udvarias, hogy ezt nem tette szóvá nekem.
Igaz cseppet megkéstem a reakcióval, de mint mondani szokták, jobb később mint soha, szóval belevágtam.
-Az előzőek margójára… az, hogy ki normális és ki nem, szintén nézőpont kérdése. Szerintem sokkal veszélyesebb az, ha valaki túl normális. Azt hiszem akad egy ilyen mondás is, vagy csak sokat hallottam gyerekkoromban, hogy „Az a nem normális, aki túl normális.” - és ismételten visszatért tekintetem a festményre, ám ez alkalommal a farkasfejeket vettem alaposabban szemügyre.
-A normálisabbja, hamar elmegy. A paparazzók maradnak, és leselkednek, hátha történik valami, amin majd jól el lehet csámcsogni. - vontam meg a vállam, aztán némi pillanatra oldalra billentettem fejem.
- Szóval művész...tetoválást tervez belőle? - tettem fel a kérdést, miközben ráemeltem tekintetem, s egy arra járó pincérnek átadtam az üres poharam. - Mondja bátran, ha zavarom és már odébb is ballagok, hogy alkothasson nyugodtan.
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cali Selket
Chatkép :
Sebastian & Cali Mg83Uzx
Szerepkör :
kívülálló
Play by :
Sygin
Pontjaim :
10
Hozzászólásaim száma :
14
Előtörténet :
Cali and the other girls
Mágiám :
-
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
vámpír


Cali Selket
Elküldésének ideje Pént. Május 14, 2021 12:08 am
Ugrás egy másik oldalra
- Ne tegye, hamar kiábrándul az emberekből az, aki ismeri a gondolataikat - mert a legtöbbeket csak a saját vágyaik érdeklik. Hogy ez mennyire materiális vagy éppen a családra vonatkozó, az változik egyénenként, de attól még ugyanaz marad az alap és kevesen gondolják át, a tetteiknek milyen következményei vannak a környezetük és társaik számára. Egek, aki kicsit jobban megtenné, nem vitázna arról, hogy szelektíven gyűjtse a szemetet és beoltassa a gyerekét a ma már gyógyítható betegségek ellen, ezzel védve az esetleg gyengébb immunrendszerű társait az óvodában. Mikor először rájöttem, hogy vámpírként, ha koncentrálok, hozzá férek a másik fél gondolataihoz, az egész teljesen idegen volt számomra és kíváncsi voltam. Ma már pont az ellenkezőjénél tartok, küzdök kézzel-lábbal az ellen, hogy ismerjem a velem lévő személy belső vitáit. Leszámítva, amikor egyértelműen jeleznek az ösztöneim, hogy valami gond van az illetővel.
- Akkor ezt kifogtam... pedig ebben az évtizedben csak egy tetováló művész lennék - oké, nem ez volt a mai nap legelmésebb hozzászólása a részemről, de nagyon máshol járhattam a legutóbbi politikai kampány idején, ha nem csak az arcát nem ismertem fel, de az sem jutott el hozzám a természetfeletti rádión keresztül, hogy egy vérfarkas az illető. A legszomorúbb az egészben, hogy ez meg sem lep, tekintve, milyen szinten bele tudok merülni a dolgokba. Majdnem sikerült figyelmen kívül hagynom Viktória királynő halálát is, pedig akkor London közepén laktam és napokig mindent és mindenkit gyászöltözet borított. Mondtam már, hogy időnként az agyam kikapcsol és csak a művészetre koncentrál? Nos, akkor is megtette. Meg azóta is ugyanezt csinálja és így hajlamos a számomra nem fontos információkat ki is törölni. Viszont most, a férfi arcába nézve már látom a hasonlóságot a poszterekkel. Halványan. - Valakinek megszaladt a keze a photoshoppal, vagy tényleg ennyire embert próbáló az a munka? - oké, filter kellene a számra most már. Mert végig sem gondoltam a dolgot, csak feltettem a kérdést, ami elsőre az agyamban felmerült. Hupsz. Vagy nem hupsz, tekintve, hogy életemben nem állítottam magamról, normális lennék. Ami azt illeti, a Kattant Vámpír jelzőt vagy százötven éve nem tulajdonította el tőlem senki. És most fel is csillan néhány oka...
A rendőrség viszont lekerülhet a mai program listáról, mert amíg én a képen lévő pillangó lábait nézem és a pezsgőmet iszogatom, felbukkan az egyik titkos ügynök kinézetű egyenjancsi és a mellettem álló Sebastian máris ráküldi a pincérre. Nem mondom, hatásos, már ha nem próbálkozna meg a kétajtós szekrény az ellenkezéssel. Hűű, ha nem lennék ilyen babszem méretű, tuti felhozná azt is, hogy amíg azzal foglalkozik, nem tudja a főnökét védeni. Mintha nem lenne még néhány alak diszkrét távolságban a fotós sorfallal együtt. Szerintem ők már több szerencsével is jártak, mint a vakus mumusok, ami az azonosításomat illeti. Nekik jut egy fekete kalap, de nem férnek hozzá a vendég listához. A biztonságiak igen, és szerintem már tudják, hogy a főmufti mellett álló nagykorú, tetováló művész és ha kicsit is hozzá férnek a magán profilomhoz az instagramon, akkor az is meglesz nekik, hogy nem az esetem. - Nekem nem probléma, de a helyükben figyelnék a telefonjára. Fogadnék Carl-lal egy seggre pacsiban, hogy lesz rajta valami inkrimináló - hééé, attól, hogy nem az esetem, még művész vagyok. Nincs az az öltöny, ami eltitkolná, hogy az a test alatta elmegy anatómiai tanulmánynak is. Nekem meg lehet, be kellene újítani egy hobbit, mert túl sok időm van álmodozni. Vagy a meztelen festmények teszik a teremben, elindítják a gondolataimat kirándulni. - Gondolom már rájött, hogy nem mindig vagyok normális. Művészi őrület, mondhatni. Nyugodtan figyelmeztessen, ha már túl sok... - bár azt nem ígérem, hogy vissza is tudok venni. De hé, ha nincs perverz pincér, akkor nekem sem kell segítség és nem sértődöm meg, ha faképnél hagynak. Igazság szerint már az is meglep, hogy még itt van. Bár... amennyien macska mód dörgölőznek a hatalomhoz, én is inkább az érdekteleneket választom.
- A fényképezés feltalálása után a festmények kevésbé realisztikusak, mert nincs értelme heteket dolgozni valamit, amit a gép percek alatt hoz létre. Aki mégis megteszi, kénytelen változtatni - és én legszívesebben már most rajzolni kezdenék, hogy kitaláljam, miképp lehet ezt a képet egy tetoválássá alakítani. Utána meg találni valakit, aki szívesen magára is varratná. De uralkodom magamon, és az ital ebben a segítségemre van, amit a kezembe nyomnak. Bár csak éppen bele kóstolok, nem akarom egyből lehajtani. Mindig is pehely súly voltam alkohol tekintetében, és túl sok a vaku ahhoz, hogy ne akarjak figyelni magamra. - A fotós cápáknak nincs valami idő határ, ami után kiterelik őket? Mint amikor a koncerteken csak az első három szám alatt készítenek képeket, hogy utána az előadót és a közönséget se zavarja a villogás - na, itt látszik, hogy mennyire nem kedvelem a felhajtást, fogalmam sincs arról, hogyan működik ez a mai világban. Sosem akartam olyan szinten híres lenni, hogy ezért minden mozdulatomat figyelje mindenki és nem is érdekeltek ennyire mások. A magam módján eléggé önző lennék még mindig...
Vissza az elejére Go down
Vérfarkas

Sebastian Foster
Chatkép :
Sebastian & Cali Original
Szerepkör :
polgármester
Play by :
Jake Gyllenhaal
Pontjaim :
7
Hozzászólásaim száma :
12
Előtörténet :
Előtörténet
Keresem :
Talán a gerincem???
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
Vérfarkas


Sebastian Foster
Elküldésének ideje Csüt. Május 13, 2021 9:22 am
Ugrás egy másik oldalra
Szóval a lovagiasság… nos igen. Ha egy cseppet is elgondolkodok ezen az egészen, akkor talán annyira nem is vagyok menthetetlen, mint ahogy azt Nora képzeli. Sokkal inkább képzelném magam egy olyan fickónak, aki rossz helyen volt rossz időben, vagy csak túlságosan is szereti a pénzt, és a hatalmat, még akkor is, ha az csak látszólagos is.
Míg haladtunk elfelé a pincértől, elhessegettem ezeket a gondolatokat, s közben figyeltem újdonsült partnerem szavaira, majd vállam felett visszapillantottam az említett alakra, s megjegyeztem magamnak az arcát.
-Ilyenkor egy cseppet irigylem ezt a képességüket! - jegyeztem meg újfent a pasas felé emelve tekintetem, majd vissza csinos „partneremre”, s mutatkoztam be, majd csók nélküli kézcsókot adtam, s ő maga is bemutatkozott, s bizony közben csattantak a vakuk, villantak a fények, s bizony Cali remekül játszott azzal a kalappal, s a mozdulataival, így a fotók használhatatlanok lesznek.
Mikor felajánlotta, megmutatja merre találom a képet, egy bólintással nyugtáztam, aztán villantottam egy mosolyt szavaira.
Olybá hittem, nevem elég beszédes lesz, s tudni fogja ki is vagyok, ám úgy tűnt akad itt olyan személy, akinek a Foster név semmit sem mond. Nem is baj! Érték az ilyen „ember”.
- Megegyeztünk! - bólintottam újfent, s indultam meg mellette, s közben belekezdtem a mondókámba. - A fotósok, a villanások. Kezdetben zavaróak voltak, de lassan hozzá kellett szoknom. - pillanatnyi szünetet tartottam, hisz lassan odaértünk a festményhez, s csak az előtt állva fejeztem be mondandóm. - New York város polgármestere vagyok. - nem kerteltem, kimondtam kerek perec. Elvégre bármelyik pillanatban akadhat egy olyan személy ezen a helyen, ki lebuktatna még akkor is, hogyha arra adtam volna a fejem, hogy megjátszom magam, s kitalálok valamiféle álcát.
Közben a képet figyeltem, s igazat kellett adnom neki. Valóban gyönyörűen ábrázolta a szárnyak kapcsolódását a testhez, s valóban az egész túl élethűnek hatott. Aztán tekintetem a torz farkasfejekre siklott,s szemöldököm egy pillanatra felszaladt, miközben eszembe ötlött, talán én is képes vagyok így végezni, egyszer, ha elegük lesz belőlem, és túl sokszor akarom kiköpni azt a torok szorongató békát, amitől hosszú ideje nem tudtam egy jóízűt aludni.
- No igen… van benne pár részlet, ami nem feltétlen a magamfajtának való, de valóban mesterien ábrázolta. Már-már azt várnám, mikor lép le a vászonról. - komolyodott el a hangom, miközben poharam előtérbe került, s kortyoltam egyet belőle.
Mikor a biztonsági ember elsuhant mellettem, vállára tettem kezem, mire az megállt mellettünk.
- Carl… látod ott azt a pincért… - megvártam míg a megfelelő fazonra néz, majd közelebb hajolva folytattam. - Világítsátok át.
- Mr Foster… Tommy jó gyerek. Én… - nyilván olyan képet vághattam, ami arra sarkallta, hogy elharapja mondandóját, s inkább bólintott. - Igen uram!
- Feltűnés nélkül vezessétek ki, és adjátok át a rendőrségnek. Díszcsomagolás nem kell! Van rá egy sanszom, hogy van vaj a fején. - elhallgattam, s közben elengedtem Carl vállát, s visszafordultam kedves társaságom felé. - Elnézést a közjátékért. De ha megvan a tuti tipp… - vetem egy nagyobb levegőt, hisz hirtelen eszembe jutott Holly, és az eshetőség, hogy egyszer egy Tommy-hoz hasonló pasas karmai közé keveredhet. - Mindenkinek jobb lesz így.
Közben elsuhant mellettünk egy másik felszolgáló, s én letettem a poharam, majd elvettem kettőt, s az egyiket, ha közben Cali is letette az övét, felé nyújtottam.
- Szóval az élethű ábrázolás… én leragadtam Van Gogh-nál. - jegyeztem meg, szabad kezem zsebre téve.
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cali Selket
Chatkép :
Sebastian & Cali Mg83Uzx
Szerepkör :
kívülálló
Play by :
Sygin
Pontjaim :
10
Hozzászólásaim száma :
14
Előtörténet :
Cali and the other girls
Mágiám :
-
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
vámpír


Cali Selket
Elküldésének ideje Szer. Május 12, 2021 8:28 pm
Ugrás egy másik oldalra
Engem nem kell kétszer kérni, hogy hagyjak békén valakit. Általában egyszer sem, a legkisebb jelére annak, hogy a másik fél kellemetlenül érzi magát, visszavonulót tudok fújni. Most kivételt teszek, mert hiába látom a farkas arcán a kellemetlenséget, mielőtt ügyesen leplezné, nem veszem le róla a kezemet, amíg nem vagyunk biztos távolban a pincértől. Jobb, ha az az alak nem jön rá, már régen lelepleztem és tudom, mit kell tenni a fajtájával. Egek, nem ő az első és nem is az utolsó perverz, akinek tetszik a külsőm és mellé a tény, hogy nem büntethetik meg érte olyan látványosan. Mert elmúltam tizennyolc, technikailag már rá is számolhatok jó kétszáz évet, de attól még nem lesz könnyebb megemésztenie az embereknek, hogy a baba pofihoz és az apró testhez egy huszonhárom éves nő tartozott egykoron is. Az már más ügy, hogy nem szívesen ecsetelem, minek köszönhetem ezt a formámat. Egy olyan országban, ahol még nyáron sem volt túl meleg, a terített asztal ritka madár volt télen, a jól lakott gyermek meg még inkább. Ha ehhez még hozzá adunk némi kényszerített vegetarianizmust, minimális tejtermék bevitellel, D vitamin hiánnyal és sok rizsvízzel, az eredmény egy sápadt, apró és vékony lény lesz, amelyeken még a vámpírrá válás sem változtat. Ellentétben a perverzek iránti megvetésemen, az sokkal erősebbé vált minden évvel, amit leéltem. Emberek, ha csak a felét hallanák annak, amit már vágtak az arcomba "hódolók", ők is erősen elkezdenének a saját nemükhöz vonzódni. És nekik még a gondolatok megismerésének problémája fel sem kell, hogy merüljön az elméjükben...
- Szerintem jól titkolja, emberként előttem sem bukna le. Így viszont... van egy tuti tippem a rendőrség megfelelő osztályának - akik ugyan nem mondom, hogy gyors hívón vannak a telefonomban, de bizony megvan a számuk. Nem egyszer használtam már őket és ők az én képeimet, amikor ki akartak fogni egy pedofilt a tömegben. Lehet, hogy ezt a várost nem a rendőrök és az igazságszolgáltatás irányítják, de egy perverz pincért attól még be tudnak ők is kaszlizni és az ilyen fogás jól néz ki az újraválasztási kampányokban. Rühellem a politikát, de ez nem jelenti, hogy nem értem és tudom, melyik csalit érdemes bevetni. Ha pedig ez nem jön be, van néhány kevésbé pacifista barátom vérszívó körökben is. Egek, én magam rajzolok "térképet" portré formájában az alak felé, hogy biztosan ők kapják el. Ja, már hogy ez nem teljesen egyezik a szelíd természetemmel? Tegyetek panaszt a... valakinél, részemről nincs sok felettem rendelkező prominens személy a városban. Meg ateista is lennék...
- Calliope Selket, röviden Cali, lekötelezettje a lovagiasságért - válaszolok halvány mosollyal a bemutatkozásra, miközben a kezemet az övébe helyezem és hagyom, hogy csókot leheljen rá, ha ragaszkodik hozzá. Alapvetően nem vagyok érintés párti, amikor nem munkáról van szó, de amikor az illem úgy kívánja, eltűröm. És ez lehetőséget ad arra is, hogy kissé előre hajtsam a fejemet, a hajam az arcomba szökjön és a kalap kissé kibillenjen. Szóval mire alig tőlem pár méterre a kamerás eléggé beélesít, belőlem csak egy fekete folt és minimális bőr látszik, semmi olyasmi, amit érdemes lenne képen megörökíteni. Mondtam már, hogy a fényképeket sem szeretem? Ne a testem, a munkám beszéljen helyettem, ha egy esély van rá... - Szívesen megmutatom a festményt, ha közben elmeséli, miért lettem hirtelen ennyire érdekes. Valami felett nyilván elsiklottam magával kapcsolatban, ami nem idegen tőlem, de tippem sincs, mi az - válaszolok neki, miközben látványosan megint igazítok a kalapomon és ezúttal a másik irányból takarom ki az arcomat a fotós elől. Hoppá, nem sajnálom. Ha jó képet akar, kérjen, addig pedig elvezetem Sebastiant a tömegen át az egyik sarok felé, ahol a kép található, hatalmas angyal és pillangó szárnyakkal rendelkező nőről. És néhány farkas fejről...
- Elnézést, nem gondoltam végig minden részletet, mikor kiválasztottam a képet, amely a legjobban megragadott... imádom az angyal szárnyak kapcsolódását a háthoz ezen, hihetetlen valóságos... bár képes lennék ilyet alkotni én is - szakmai irigység és csodálat egyszerre? Igen, létezik és nálam megvan, főleg, mert ezt a fajta olaj festészetet nem gyakoroltam eleget. Rajzolás megy, vízfestékkel is boldogulok és színes tintakövekkel is, de a zene vonzott akkor, amikor népszerű volt a stílus. Most pedig? A műveim halandóak, mert mindet bőrbe vésem és a tulajdonosukkal együtt szállnak majd sírba...
Vissza az elejére Go down
Vérfarkas

Sebastian Foster
Chatkép :
Sebastian & Cali Original
Szerepkör :
polgármester
Play by :
Jake Gyllenhaal
Pontjaim :
7
Hozzászólásaim száma :
12
Előtörténet :
Előtörténet
Keresem :
Talán a gerincem???
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
Vérfarkas


Sebastian Foster
Elküldésének ideje Szer. Május 12, 2021 2:38 pm
Ugrás egy másik oldalra
A művészet és én, nos nem minden esetben jövünk ki jól egymással, de abban biztos voltam, hogy a kínos helyzeteket nem kultiválom eléggé, ám a festmények nézegetése addig nem okoz gondot, míg valaki nem kezdi el ecsetelni, hogy mennyivel jobban díjazza az impresszionista festészetet, s a romantika alatt születettek annyira nem jönnek be neki. Én magam pedig állhatok ott hülyén, akinek a művészet kimerül abban, amit Van Gogh alkotott.
Még is itt voltam, s szemléltem a festményeket, hátam mögött összekulcsolt kezekkel, míg nem elhaladt előttem a pincér egy italokkal megrakott tálcával, s elemeltem egy pohár pezsgőt magamnak.
Annyira nem rajongtam ezért az italért, de azt kell szeretni ami van, ahogy mondani szokás.
Fejem kissé oldalra billentve figyeltem az egyik képet, mikor egy újságíró haladt el mellettem, s megkért, készíthetne e rólam egy képet. Én meg miféle ember lennék, ha nemet mondanék egy ilyen tiszteletteljes kérdésre, szóval hátam mögé rejtettem az italom, s szabad kezem finoman zakóm zsebébe süllyesztettem, aztán még egy halovány mosolyt is az arcomra biggyesztettem.
A fotós éppen elment, mikor egy nő lépett oda mellém, a maga picike termetével, s a magából áradó erővel. Nem kellett cetli a homlokára, még is miféle lény az, aki mellém keveredett.
Sokkal meglepőbb volt számomra, hogy kapásból belém karolt, pimaszul közel jött, és vezetni kezdett. Hagytam, had jöjjön közelebb hozzám.
- Eszembe se jutna! Téged sosem kerülnélek! - mosolyodtam el kedvesen. Úgy hiszem ez a megmentések hete, de vajon az én „jó hírem” ami talán már nem létezik, ki fogja megmenteni?!
- Pillangólányt? Még nem volt hozzá szerencsém… - mormogtam az orrom alatt, miközben haladtam mellette csendesen, néha odaintve egy-egy ismerősnek, s egy cseppet azért elkapott a kíváncsiság, vajon miféle pillangólányt kell is megnéznem.
Amilyen gyorsan megragadott, olyan gyorsan enged el, s lép immár tisztes távolságba.
Megingattam fejem, s megvontam a vállam.
- Mostanában bárki képes munkát kapni…lanyha az átvilágítás... -feleltem, s tekintetem a pincér felé emelem, aki immár egy másik hölgy közelében álldogált, s bájolgott vele. Kidobatni nem akartam a pasast, de a szemem azért rajta fogom tartani, s ha már így alakult, kicsit jobban megnéztem magamnak ezt az apró teremtést, a fekete ruhájában, ami meglehetősen jól állt neki. Ha nem tudnám mivel is állok szemben, feltételezném, pusztán egy gyermek még, vagy nagyon jól tartja magát a korához képest.
Aztán felé nyújtottam a kezem, gondolván, akkor bemutatkozom.
- Sebastian Foster szolgálatára. - finoman fejet hajtottam, majd ha engedte fogtam meg kezét, s ajkam közelébe emeltem ám csókot nem hintettem rá. Felegyenesedtem, s körbepillantottam. - A pillangólány… felkeltette a figyelmem! Még nem volt szerencsém megnézni! - jegyeztem meg, újfent felé fordulva, miközben pár pincér haladt el mellettünk, apró falatkákkal megrakott tálcákkal.
Vissza az elejére Go down
Vámpír

Cali Selket
Chatkép :
Sebastian & Cali Mg83Uzx
Szerepkör :
kívülálló
Play by :
Sygin
Pontjaim :
10
Hozzászólásaim száma :
14
Előtörténet :
Cali and the other girls
Mágiám :
-
Tartózkodási hely :
New York
Faj :
vámpír


Cali Selket
Elküldésének ideje Kedd Május 11, 2021 10:40 pm
Ugrás egy másik oldalra
Sebastian & Cali - Paintings & Creatures



New York a világ egyik legnagyobb városa és hemzseg az élettől. Emberek tucatjai születnek és halnak meg minden percben, milliók élik az életüket a beton dzsungelben és közben próbálnak boldogok lenni. Ez a város olvasztótégelye minden egyes kultúrának és nyelvnek, amellyel a világ szolgálni tud, mert nem kivételezett, mikor be akart fogadni újakat. És még Párizs alapvetően azokat vonzotta, akik a romantikus lelkű bohém művészek útját követték, itt megfér egymás mellett sok világ. Fény és sötétség, élet és halál képviselői, művészek és természettudósok, filozofikusok és pénzügyi szakemberek dolgoznak egymástól méterekre. Főleg, ha az ember csak a felszínt kapargatja és nem próbál alá nézni annak a több rétegnek, amelyekkel az itt lakók megpróbálták elfedni a hibákat és repedéseket. Még én is tudom, hogy ott vannak és erősebbek az egyénnél, aki megpróbál ellenállni neki és talpon maradni. Itt a függetlenség egy vékony mezsgye, és minden döntéseddel kockáztatod, hogy letérsz róla. Épeszű ember, aki tisztában van a valósággal, nem könnyen dönt jó néhány témában. Nos, én nem vagyok ember, már nagyon régóta. Épeszűnek meg már a halálom előtt sem gyakran nevezhettek. A művészet szabadságát viszont kikérem magamnak, és tekintve, milyen kevesek képesek ugyanazt csinálni, mint én, általában meg is tudom tartani. Amíg nem akarok mellé más hatalmat. Még szerencse, hogy én mindig is gyűlöltem azokat, akik a trónon ültek. Amíg alkothatok a szalonomban, a többihez alkalmazkodnom nem nehéz.
Fogalmam sincs, hogy melyik maffia család, vagy egyáltalán az egyik tartozik-e felelősséggel a ma esti kiállításért a Williamsburg hotel nagytermében, de nem is érdekel. Nem megvenni akarom valamelyik alkotást, csak látni őket. A művésznőt elég sokan Roberto Ferri fiatalabb kiadásának tartják és ennek megfelelően nem csak csodálatosak és értékesek a művei, de van bennük valami extra lágyság is, amit a saját szememmel akartam megnézni. A kompozíciók nagy része embereket ábrázol, de valami extra, természetfeletti vonással, amitől viszket a tenyerem. Élőben akarom látni a készítőt, körbe "szaglászni", tudni akarom, mit reagál, ha a valódi természetfeletti jelenik meg és néz körbe. Nem mintha engem olyan gyakran veszélyesnek néznének. Ha fiatal lány vagy és alig éred el a 150 centit cipőben is, elárulhatom neked, esélyed sincs, hogy komolyan vegyenek. És itt már csak úri szeszélynek tűnik számukra a fekete goth boszorkás kinézetem, pedig évek óta főleg ezeket a ruhákat és kiegészítőket hordom. Sőt, az idejét sem tudom, mikor volt utoljára, hogy nem a fekete-fehér-esetleg vörös vonalon belül öltöztem fel. Ma még addig sem jutottam, a ruhám, kiegészítőim, a sminkem és még a kalapom is egyszerűen csak fekete...
Mondanám, hogy hatalmas a tömeg, de valójában egészen kezelhető, talán mert a jegyek limitált számban kerültek csak értékesítésre és nekem is meg kellett mozgatnom néhány szálat, hogy szerezzek egyet. Mázli, hogy az egyik kedvenc kuncsaftom nagy rajongó és mikor megtudta, hogy tetoválásba akarnám rejteni, elsőbbségért cserébe bejuttatott. Ilyenkor jó, ha hisznek benned és a tehetségedben. Amikért én keményen meg is dolgoztam, hiszen soha nem fogok elég idősnek kinézni ahhoz, hogy mondhassam, igen, van tíz év tapasztalatom és sok mindent csináltam már. És ami azt illeti, nem csak ott ütközöm falakba.
- Már elnézést, de nem játszottuk el ezt egy pohárral korábban is? Vagyok 21, papírt is mutattam róla... - nézek egyenesen az egyenruhás pincér szemébe, akinél egy tálca mimóza koktél van összesen. Tudom, tudom, nem túl jó ötlet nyilvánosan erőt demonstrálni, és nem is használni akartam eddig, de ez itt alaposan kiüti a creep faktoromat. A szemeit ugyan uralja nagyjából, meg a képeket néztem, így nem figyeltem rá eddig jobban, de most... a hátamon is fut a hideg tőle. Szóval tudnom kell, hogy mit látott eddig és mire kíváncsi. Valahogy a vérem is megfagy a gondolattól, hogy tudja a címemet. És a gondolatai között ott is van a válasz, nem, nem tudta megnézni korábban, megzavarta a nevem, és most tudni akarja. Csak még nem tudom, miért, ahhoz mélyebbre kell másznom. Vagyis kellene, ha nem zökkentene ki valaki hangja a fülem mellett, amitől össze rezzenek. Majd az illatot megérezve egy igencsak jól begyakorolt, hamis mosoly kúszik a számra és az illető felé fordulok. - Oh, hát itt vagy, már azt hittem, kerülsz engem! Muszáj látnod a pillangólányt! - fogok meg egy poharat a pincér tálcájáról és ragadok karon egy idegen farkast, hátat fordítva a többi alkoholnak. A pincér figyel, érzem a hátamon a tekintetét, így közelebb lépek a férfihoz, majdnem hozzá bújva, mintha ismerném és nem jönnék zavarba az intim távolságtól. A szemeim pedig közben ezerrel jelzik neki, csak játsszon rá egy picit, utána elengedem. Pontosan akkor, mikor hallom a távolodó cipőket és elmászik a nyakamból az érzés, hogy figyelnek, megszakítom a testi kontaktust és hátra is lépek tőle. Még az italomba is bele iszom, hátha segít az idegeimen. - Elnézést a közjátékért és köszönöm, hogy nem szólt semmit... Annak a pincérnek... nem törvényesek a hajlamai - suttogom csendesen és legszívesebben most azonnal fertőtleníteném magamat. Hirtelen túl éles akar lenni minden, mindenki. Így inkább a vérfarkasra összpontosítok, akit magammal rángattam. Neki valószínűleg nem kell elmagyaráznom, miért és honnan tudom ezt...
Vissza az elejére Go down


Ajánlott tartalom
Elküldésének ideje
Ugrás egy másik oldalra
Vissza az elejére Go down
 
Sebastian & Cali
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Cali Selket
» Isabella & Cali
» Sebastian Foster
» Sebastian Foster

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
T O U G H • T I M E S :: Williamsburg Hotel-
Ugrás: